in

Halve wereld op weg naar oorlog: Nu dreigt Egypte ook met militaire actie in Libië

Alexas_Fotos / Pixabay

is bereid om militair in actie te komen in zijn buurland Libië. President Sisi waarschuwde gisteren de door de erkende regering in de hoofdstad Tripoli om niet verder op te rukken naar de troepen van de krijgsheer Haftar.

Die heeft geprobeerd Tripoli in te nemen met steun van Egypte, en de Arabische Emiraten, maar dat is mislukt.

Vorige maand wist de Libische regering met Turkse steun de Haftar-troepen terug te dringen.

In dit machtsspel laat Egypte nu dus nadrukkelijk van zich horen. Sisi, die zelf voortkomt uit de legertop, deed zijn uitspraken op een luchtmachtbasis aan de grens met Libië, waar hij de troepen inspecteerde.

Hij beriep zich op het recht op zelfverdediging van Egypte: er zou sprake zijn van een directe dreiging van “terroristische strijdgroepen en huurlingen” die steun krijgen van buitenlandse mogendheden, waarmee hij doelde op het officiële Libische leger en de Turken.

Lees verder bij de bron: NOS

China, India, Noord-Korea, Zuid-Korea, Israël en Turkije zijn allemaal op weg naar oorlog


JDreport.com publiceert verhalen uit een flink aantal andere "onafhankelijke" nieuwsbronnen, blogs en wat al niet meer. De meningen in dit artikel zijn van de bron en weerspiegelen niet JDreport.com.


0 0 stemmen
Artikelbeoordeling
Abonneer
Laat het weten als er
guest
2 Reacties
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

Is demonstreren een privilege geworden?

RIVM gaat 1,5 meter samenleving niet loslaten, want belangen