Hoe straks verder als het aantal coronabesmettingen terug is naar het niveau waar het kabinet weer met versoepelingen kan komen?
Woensdag in het Kamerdebat over de corona-aanpak zocht de tweede kamer opnieuw naar perspectief. Is het testen en traceren dit keer echt op tijd in orde?
Is het wel verstandig om na te denken over versoepelingen rond de kerstdagen en hoe zit het met een vaccinatieplicht?
“Er kan een moment zijn dat de helft van Nederland gevaccineerd is, dat is te weinig voor de groepsimmuniteit. Wat doe je dan?” zei premier Mark rutte in antwoord op vragen van onder meer ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers.
“Het kabinet is niet voor verplichte vaccinatie, de discussie is wel hoe je omgaat met mensen die niet gevaccineerd zijn bij een te lage vaccinatiegraad.”
Deze maand maakten farmaceuten pfizer en Moderna veelbelovende resultaten bekend over de effectiviteit van hun coronavaccins. Volgens minister hugo de jonge kunnen de eerste vaccinatie begin januari 2021 van start.
Het kabinet en de Tweede Kamer hebben zich meerdere malen uitgesproken tegen vaccinatiedwang. Tegelijkertijd wordt ook de vraag gesteld hoe de samenleving omgaat met het toelaten van niet-gevaccineerden in bijvoorbeeld concertzalen of scholen.
De Vereniging ….