in , , , , ,

Identiteitskaart tonen niet meer voldoende: élke Europese burger wordt aan buitengrens gecontroleerd

Zowel Europese burgers als derdelanders – personen met een nationaliteit anders dan die van de Europese Unie – moeten voortaan een systematische veiligheidscontrole ondergaan wanneer ze de binnenkomen of verlaten.

Enkel een paspoort of identiteitskaart tonen aan de buitengrens volstraat dus niet langer.

Door een aanpassing van de Schengengrenscode, vandaag in het goedgekeurd met 469 stemmen tegen 120, moeten lidstaten aan de buitengrenzen niet enkel derdelanders controleren, maar voortaan ook alle Europese burgers.

Iedereen die de Europese Unie dus binnenkomt via de buitengrenzen, zal worden opgezocht in databanken als het ‘Schengen Informatie Systeem' (SIS) en de databank over verloren en gestolen reisdocumenten.

De verplichting geldt ook bij het verlaten van EU-grondgebied.

Alles bij de bron; HLN

Lees de rest verder bij de Bron: PrivacyNieuws


JDreport.com publiceert verhalen uit een flink aantal andere "onafhankelijke" nieuwsbronnen, blogs en wat al niet meer. De meningen in dit artikel zijn van de bron en weerspiegelen niet JDreport.com.


0 0 stemmen
Artikelbeoordeling
Abonneer
Laat het weten als er
guest
5 Reacties
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

Parijs In Vlammen – En weer zwijgt de MSM…

Wat te doen als een Amerikaanse douanier je telefoon wil ontgrendelen en inzien?