in , , , ,

Oei! Nederlanders mogen pas veel later met pensioen dan ze denken

Free-Photos / Pixabay

Nederlanders zitten te slapen!

Mensen schatten hun pensioenleeftijd veel te optimistisch in. De laatste loodjes zijn daarom extra zwaar.

De pensioenleeftijd – de eerste keer dat mensen in aanmerking komen voor AOW – schuift al jaren op, maar het kwartje lijkt maar niet te vallen, zegt Kène Henkens, een van de onderzoekers van het Nidi.

Nu krijgen mensen vijf jaar vóór hun pensionering duidelijkheid over de datum waarop ze met kunnen.

,,Uit ons onderzoek blijkt dat mensen gemiddeld twee tot drie jaar eerder met pensioen denken te kunnen gaan dan ze werkelijk kunnen.''

Mensen zijn vooral boos omdat ze het idee hebben dat de finish steeds verder wordt gelegd. Vooral bij mensen met zware beroepen, die vaak al op jonge leeftijd zijn gaan werken, hakt dat er in.

Mensen die nu op hun pensioenoverzicht kijken, zien dat de AOW-leeftijd 67 jaar en drie maanden is. ,,Mensen onthouden die eerste leeftijd. Als ze er later achterkomen dat de AOW-leeftijd weer verder is gestegen, is dat vaak een onaangename verrassing.”

Lees verder bij de bron: AD.nl


JDreport.com publiceert verhalen uit een flink aantal andere "onafhankelijke" nieuwsbronnen, blogs en wat al niet meer. De meningen in dit artikel zijn van de bron en weerspiegelen niet JDreport.com.


0 0 stemmen
Artikelbeoordeling
Abonneer
Laat het weten als er
guest
0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

Zaterdag 1 juni 2019, de hemel boven Amsterdam: Van blauw naar grauw…

MH17-werkgroep reageert op Premier Maleisië: ‘contraproductieve houding bij zoektocht naar waarheid’