in ,

Reuzenhorrorteek blijkt tropische reuzenteek

Elionas / Pixabay

De reuzenteek die eerder deze maand is gevonden in het Drentse Odoorn, blijkt een hyalommateek, meldt het . Het is de tweede keer dit jaar dat zo'n tropische teek in is aangetroffen.

De hyalommateek kan het -Congovirus bij zich dragen, die bij mensen tot een ernstige en zelfs dodelijke koortsbesmetting kan leiden.

Maar volgens het gezondheidsinstituut is dit virus niet aangetroffen bij de teek uit Drenthe.

Wel werd de bacterie Rickettsia aeschlimannii gevonden. Een infectie met deze bacterie kan bij de mens koorts, hoofdpijn, spierpijn en een karakteristieke huiduitslag veroorzaken. Deze , die ook vlekkenkoorts wordt genoemd, komt volgens het RIVM zelden voor.

Vlekkenkoorts is goed te behandelen met antibiotica.

Hyalommateken komen oorspronkelijk uit …

Lees verder bij de bron: Nederlands Dagblad


JDreport.com publiceert verhalen uit een flink aantal andere "onafhankelijke" nieuwsbronnen, blogs en wat al niet meer. De meningen in dit artikel zijn van de bron en weerspiegelen niet JDreport.com.


0 0 stemmen
Artikelbeoordeling
Abonneer
Laat het weten als er
guest
0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

Hoe leg je depressie uit aan mensen die het niet begrijpen?

Deutsche Bank boekt grootste miljarden kwartaalverlies in 20 jaar!