Volgens bevindingen van de Chemnitz University of Technology domineren meisjes en vrouwen de klimaatprotesten van de vrijdagen voor de toekomst. Bij de eerste wereldwijde “klimaatstaking” op 15 maart was tot 70 procent van de ongeveer 1,6 miljoen deelnemers vrouw.
Volgens een verklaring van de Chemnitz University of Technology op woensdag, is dit het resultaat van een enquête en vragenlijstonderzoek uitgevoerd door een internationaal netwerk van wetenschappers onder demonstranten in 13 steden in negen landen.
De wetenschappers schrijven het grote aantal jonge vrouwen en meisjes toe aan overwegend vrouwelijke leiders zoals de Zweedse initiatiefnemer Greta Thunberg.
“Eerdere demonstratie-onderzoeken tonen een meer evenwichtige relatie tussen de seksen, met feministische demonstraties die vooral vrouwen aantrekken en rechtse demonstraties voornamelijk mannen,” zei projectleider Piotr Kocyba van de leerstoel Culturele en Landwetenschappen van Oost-Centraal europa aan de TU Chemnitz.