De rente op GriekÂse staatsÂobliÂgaÂties stijgt derÂmaÂte snel, dat het land weer dreigt afÂgeÂsneÂden te worÂden van de fiÂnanÂciële markÂten om zich te fiÂnanÂcieÂren.
GrieÂkenÂland staat moÂmenÂteel nog onder cuÂraÂteÂle van de beÂruchÂte trojÂka, beÂstaanÂde uit het imf, de ecb en de euÂroÂpeÂse ComÂmisÂsie. De GriekÂse preÂmier AnÂtoÂnis SaÂmaÂras proÂbeert daarÂom verÂsneld het redÂdingsÂplan van de trojÂka af te wikÂkeÂlen, en zich weer tot de fiÂnanÂciële markÂten te wenÂden voor fiÂnanÂcieÂring.
Maar daar lijÂken die markÂten zelf weiÂnig zin in te hebÂben. Dat blijkt al uit de koerÂsen op de obliÂgaÂtieÂmarkÂten, waar de GriekÂse rente nu al boven de kaap van 8 proÂcent zit. De beurs van AtheÂne blijft klapÂpen inÂcasÂseÂren, en staat nu al 36 proÂcent onder zijn hoogÂteÂpunt van 18 maart.
Lees verder via De Tijd.