in

Is kernreactor Doel 4 stilgelegd na daad van sabotage?

Energieproducent Electrabel onderzoekt of het defect aan de kernreactor van Doel 4 mogelijk het gevolg is van sabotage door een personeelslid. Dat heeft onze redactie vernomen en het is bevestigd door het Federaal Agentschap voor Nucleaire controle (FANC).

De centrale viel eergisteren stil door een technisch defect. Er zat een lek in een leiding van smeerolie. Daardoor was een van de stoomturbines oververhit geraakt.

Electrabel bekijkt nu of dat lek ontstaan is door sabotage. “Na analyse bleek dat er eigenlijk een incident heeft voorgedaan bij de afsluiter van de smeerolietank”, zegt Geetha Keyaert van Electrabel. “Die stond open, waarschijnlijk door een bewuste manuele handeling.”

via Is Doel 4 stilgelegd na daad van sabotage?.

Photo by NASA on The Commons


JDreport.com publiceert verhalen uit een flink aantal andere "onafhankelijke" nieuwsbronnen, blogs en wat al niet meer. De meningen in dit artikel zijn van de bron en weerspiegelen niet JDreport.com.


0 0 stemmen
Artikelbeoordeling
Abonneer
Laat het weten als er
guest
0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

Politie gebruikt mogelijk omstreden spionagesoftware

IBM bouwt ‘het silicone brein’ voor Internet of Things gebaseerd op menselijk brein