Voor 1,2 miljoen Nederlanders geldt vandaag dat zij gedrag vertonen, waarvan Ivo Opstelten zegt dat het dermate afwijkend is dat het opname in een politiesysteem rechtvaardigt. U bent allemaal terrorist. De minister van Veiligheid en justitie gaf maandag antwoord op vragen van de Kamerleden Schouw(d66) en Ronald van Raak(sp) over het bijhouden van een register van ‘Brenno-sightings‘ in politiesystemen.
Voor de NSS-top was mij te verstaan gegeven dat ik me beter niet kon aanmelden als journalist en dat heb ik maar niet gedaan. Daarna bleek dat dat er actief werd geregistreerd waar ik wanneer was. Bijgehouden werd waar ik artikelen of columns schreef en waar ik uit de trein stapte.
Zoiets hoort de politie ook te doen, stelt Opstelten:
“Dit laat onverlet dat het binnen de legitieme taakuitvoering van de politie valt dat opvallende gedragingen van een persoon waargenomen worden en dat van die waarneming verslag wordt gedaan in de daarvoor bestemde systemen van in dit geval de politie.”
Het uit een trein stappen is een voorbeeld van zo'n waarneming, waarvan verslag wordt gedaan. Dus de 1,2 miljoen reizigers die vandaag in of uit een trein stappen vertonen ‘opvallende gedragingen'. Best begrijpelijk voor een bewindvoerder die waarschijnlijk zelf bijna nooit in het openbaar vervoer zal zitten.
Dat uw belastinggeld is besteed in het registreren van mijn opvallende gedragingen heeft de NSS niet bepaald geholpen.
Lees de rest via ThePostOnline.