De Energiewende in duitsland, itt wat velen dachten, maakt Duitsland een van de hoogste CO2 uitstoters en ondanks honderden miljarden aan investeringen en subsidies, zijn ze nog tientallen jaren afhankelijk van (bruin)kolen centrales. Cijfers Eurostat en studie door de NGO Energy for Humanity, gepubliceerd op de vn conferentie UNFCC in Bonn 14 nov
Omdat Duitsland de kerncentrales afsluit, moest een kwart van de electriciteits productie op een andere manier gedaan worden. Dat schaffen ze niet met wind en zon, maar met bruinkool en kolen!
Daardoor jagen ze 18,2% van de Europese CO2 productie de lucht in en staan daarbij op plaats 14 van eu mbt CO2 vermindering. Toch wat anders dan die schattige windmolens en zonneweides lijken te vertellen. En dat feestje kost dan tot 2030 volgens milieuminister Peter Altmeier zo'n € 1000 miljard aan subsidies en gegarandeerde groene stroom afname, niet meegerekend de kosten van sluiten oude centrales.( Frankfurther Allgemeine).
Maar ongeacht de zekerheid of het CO2 verhaal wel een probleem is, gaan ze gewoon door op de ingeslagen weg.