Het Wereld Natuur Fonds, de organisatie die zich inzet voor bescherming van de natuur, wordt beschuldigd van het ‘verkopen van zijn ziel' aan machtige corporaties die de natuur vernietigen en het WNF gebruiken voor ‘greenwashing'.
De beschuldigingen worden gedaan in een boek dat tot voor kort verboden was in Groot-Brittannië. ‘The Silence of the Pandas' werd in duitsland een bestseller. Vanwege een aantal rechterlijke bevelen en rechtszaken is het boek nu pas uitgekomen in het Engels. Het boek Pandaleaks: The Dark Side of the WWF is vanaf volgende week te koop.
De moederorganisatie WWF, die zetelt in zwitserland, heeft volgens auteur Wilfried Huismann miljoenen euro's gekregen van grote corporaties als Coca-Cola, Shell, monsanto, HSBC, Cargill, BP, Alcoa en Marine Harvest. De bedrijven hebben allen geprofiteerd van het groene imago van het WWF, terwijl ze op dezelfde voet doorgingen.
“Aan de ene kant beschermt het WWF het bos, maar aan de andere kant helpt het corporaties de hand te leggen op stukken grond die voorheen niet binnen hun bereik lagen. Het WWF doet net alsof inheemse bevolkingsgroepen vrijwillig naar een andere plek gaan,” zegt Huismann. Het WWF werd vaak beschuldigd van medeplichtigheid aan het verdrijven van inheemse groepen uit bossen in India en afrika.
In het boek wordt ook gesteld dat het WWF, dat in 1961 is opgezet door prins Philip en prins Bernhard, leiding geeft aan de 1001 Club, een stichting die bestaat uit enkele van de rijkste mensen ter wereld, wiens namen geheim worden gehouden.
Lees verder via NineForNews.nl.
Foto via Stéfan