in , , ,

Oh wat zijn wij duur: Nederlanders liggen kort in het ziekenhuis vergeleken met EU landen

Vergeleken met andere Europese landen liggen we in ons land niet lang in het : voor een bevalling bijvoorbeeld nog geen twee dagen, terwijl 3,6 gemiddeld is. Dat blijkt uit de publicatie Health at a Glance: Europe, van de OESO en de . Een opname na een acuut hartinfarct duurt in gemiddeld 5,6 dagen. In Duitsland is dat bijna het dubbele, 10,3 dagen.

De verschillen tussen landen zijn te verklaren vanuit praktische richtlijnen, bekostiging en de behoefte van patiënten.

Met 72,4 op de 100.000 mensen heeft Nederland nog wel een van de hoogste sterftecijfers door longkanker binnen de , waar het gemiddelde op 55,2 per 100 duizend ligt. Dit heeft te maken met de hoge aandelen rokers in vorige decennia.

Lees verder via Skipr.

 

Foto via Nationaal Archief


JDreport.com publiceert verhalen uit een flink aantal andere "onafhankelijke" nieuwsbronnen, blogs en wat al niet meer. De meningen in dit artikel zijn van de bron en weerspiegelen niet JDreport.com.


0 0 stemmen
Artikelbeoordeling
Abonneer
Laat het weten als er
guest
0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

Duhhhh: Wetenschapper biecht op: “Global warming is miljardenzwendel”

Landen liggen aan diggelen maar Europarlement kibbelt over luxe decadent kerstmenu