Politie en justitie zijn erin geslaagd de populaire versleutelde chatdienst EncroChat te kraken, waardoor rechercheurs de afgelopen maanden miljoenen chatberichten tussen criminelen live hebben mee kunnen lezen.
Daardoor zijn meer dan honderd verdachten aangehouden, is er 8000 kilo cocaïne onderschept, is er meer dan twintig miljoen euro aan contanten aangetroffen en is er zicht op een aantal omgekochte ambtenaren.
De resultaten zijn vandaag gepresenteerd tijdens een persconferentie in Den Haag.
De afgelopen jaren zijn versleutelde chatdiensten, waardoor criminelen zich onbespied waanden, razend populair geworden. Criminele organisaties hebben daardoor jarenlang een enorme voorsprong gehad op de opsporingsdiensten.
Maar deze voorsprong is in een rap tempo volledig verdamp, doordat diensten als Ennetcom, PGP Safe en IronChat door de politie werden ontmanteld.
Hierdoor werden miljoenen chatberichten tussen criminelen voor de recherche leesbaar, en is een groot aantal verdachten aangehouden of al tot lange celstraffen veroordeeld.
Grote strafzaken zoals ….
Lees verder bij de bron: AD.nl
JDreport.com publiceert verhalen uit een flink aantal andere "onafhankelijke" nieuwsbronnen.
De meningen in dit artikel zijn van de bron en weerspiegelen niet JDreport.com.
Ook jouw steun heb ik nodig ...
Maandelijkse kosten
Nou das fijn, beter als onschuldige burgers die voor hun vrijheid opkomen, opdrijven en belagen met grof geweld en waterkanonnen.