De Joint Strike Fighter (JSF ofwel F-35) blijft een bijzonder politiek gevoelig onderwerp. Dat bleek donderdag opnieuw tijdens een debat in de tweede kamer over deze opvolger van de F-16. De oppositie rook een kans, maar pvda en vvd hielden de linies gesloten.
De opwinding ontstond toen de NOS kort voor het debat meldde dat minister Jeanine Hennis-Plasschaert (Defensie) enige tijd geleden door haar Amerikaanse collega Chuck Hagel zou zijn gerustgesteld over de kostenraming van het toestel. Hij zou haar hebben gerustgesteld dat de aanschaf niet meer zou gaan kosten. Hennis zou dit volgens de NOS hebben opgevat als een garantie.
Maar in een Kamerdebat in november ontkende de minister herhaaldelijk dat er garantieafspraken waren. De oppositie eiste donderdag direct opheldering. „Als dit klopt, heeft Hennis wat uit te leggen”, zei Raymond Knops van het cda. Ook sp en d66 wilden het naadje van de kous weten. Regeringspartijen VVD en PvdA schaarden zich echter vierkant achter de minister.
Volgens Hennis gaan de ministers van landen die de JSF kopen regelmatig bij elkaar te rade, maar niemand kan een garantie geven over de prijs
Lees verder via Reformatorisch Dagblad.
Foto via Imaginary Museum Projects: News Tableaus