In een brief aan staatssecretaris Broekers-Knol van Justitie luidt de Nationale Ombudsman de noodklok. asielzoekers moeten van de Ombudsman meer rechten krijgen.
Zo moeten ze aanspraak kunnen maken op leefgeld en Nederlandse taallessen. Dat schrijft De Telegraaf.
Omdat de immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) asielverzoeken traag afhandelt, leven veel asielzoekers volgens de ombudsman te lang in onzekerheid.
In sommige gevallen loopt de wachttijd op tot wel twee jaar. De levensstijl van asielzoekers zou in de tussentijd te ‘sober' zijn, meldt de ombudsman.
Daarom moeten de asielzoekers recht krijgen op leefgeld, een vergoeding voor huishoudelijke spullen en in sommige gevallen een reiskostenvergoeding.
Ook wil de ombudsman dat asielzoekers recht krijgen op Nederlandse taallessen.
Nu worden asielzoekers wel gehuisvest en krijgen ze medische zorg, maar ontvangen ze geen leefgeld van de overheid.