Justitieminister Ferd Grapperhaus moet ophelderen waarom een belangrijk document over de uitlevering van piloot Julio Poch is vernietigd, vindt D66.
“Het heeft er alle schijn van dat Nederland hier onzorgvuldig is geweest”, zegt Tweede Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma van de regeringspartij.
Sjoerdsma maakt zich boos over een onthulling van VPRO-radioprogramma Bureau Buitenland en RTL Nieuws. Zij brachten aan het licht dat politie en justitie een verslag hebben vernietigd van overleg tussen Nederland en Argentinië over de uitlevering van de voormalige piloot van Argentijnse komaf aan zijn vaderland. Dat verdacht hem van oorlogsmisdaden.
Lees ook – Ferd Grapperhaus informeerde Tweede Kamer verkeerd over Julio Poch
Het document had mogelijk een sleutelrol kunnen spelen in de rechtszaak die Poch tegen Nederland heeft aangespannen.
De Transavia-piloot zat acht jaar onschuldig vast in Argentinië.
Hij verwijt Nederland dat het zijn vaderland heeft geholpen om hem in handen te krijgen. Nederland mocht Poch zelf niet uitleveren aan Argentinië, maar werkte mee aan zijn uitlevering via Spanje.
Lees verder bij de bron: ThePostOnline
JDreport.com publiceert verhalen uit een flink aantal andere "onafhankelijke" nieuwsbronnen.
De meningen in dit artikel zijn van de bron en weerspiegelen niet JDreport.com.
Ook jouw steun heb ik nodig ...
Maandelijkse kosten
De Justitie beerput wordt steeds voller.
ach.. Wilma, als je tijdenlang middenin de STANK zit… ruik je het niet eens meer.
EN …. met oogjes dicht en snaveltjes toe… word je t zitten in
t pluche nog lang niet moe.
wat weet t plebs bu eigenlijk van regerenEN... ons kent ons, en ouwejongenskrentebrood, en uns seurt menschen weten ut nu eenmaal beter.... en
...
eens` duurt vaak veel te lang.etc.
MAAR... al is de leugen nog zo snel, de waarheid achterhaald em wel !
Dus eens komen landverraders aan de beurt, en ja, dat