Rijkswaterstaat zou staalfabrikant Tata Steel meer giftige stoffen in oppervlaktewater hebben laten lozen dan is toegestaan door Europese richtlijnen, schrijft de Volkskrant zaterdag op basis van eigen onderzoek.
Donderdag bleek al dat het bedrijf in IJmuiden tot twee keer meer schadelijke stof uitstoot dan toegestaan.
De giftige stof in kwestie is de afvalstof cyanide, dat door het Europees Milieuagentschap als ‘zeer giftig' wordt aangemerkt.
Rijkswaterstaat verstrekt vergunningen en overziet het water rondom Tata Steel.
In 2010 kreeg Tata Steel volgens de Volkskrant een vergunning dat het bedrijf zou laten afwijken van de Europese richtlijnen.
Deze toestemming werd gegeven nadat Tata Steel hierom vroeg, omdat het de toegestane norm niet zou kunnen halen. De Randstedelijke Rekenkamer is deze zomer een onderzoek begonnen naar waarom Tata Steel mag afwijken van de Europese norm.
Vrije cyanide
Een woordvoerder van Rijkswaterstaat zegt …