in ,

Let op: Videobel-app Zoom deelt ongemerkt je gegevens met Facebook, ook als je geen lid bent

Videobel-app Zoom is de laatste tijd erg populair geworden, omdat je op een eenvoudige manier kunt videobellen met collega's. Maar de app blijkt niet helemaal goed om te gaan met je .

Zoom deelt namelijk gegevens met , zelfs als je geen account bij het sociale netwerk hebt…

…Elke keer als je de Zoom-app opent, maakt de app verbinding met Facebook. Het sociale netwerk weet dan wanneer de gebruiker de app opent.

Ook gegevens zoals het model smartphone, de tijdzone en de stad van waar je verbinding maakt en de provider die je gebruikt, wordt met Facebook gedeeld.

De app maakt ook een unieke advertiser identifier aan, waarmee jij als gebruiker geïdentificeerd wordt.

Privacy-experts spreken er schande van dat Zoom in hun voorwaarden niets vermeldt over het delen van gegevens. Het is al de tweede keer dat Zoom negatief in het nieuws komt.

Door een kwetsbaarheid in de Mac-versie van Zoom konden hackers inbreken in je en zo dus meekijken.

Lees verder bij de bron: privacynieuws.nl

Hier staat meer informatie en andere mogelijkheden om te videobellen.


JDreport.com publiceert verhalen uit een flink aantal andere "onafhankelijke" nieuwsbronnen, blogs en wat al niet meer. De meningen in dit artikel zijn van de bron en weerspiegelen niet JDreport.com.


0 0 stemmen
Artikelbeoordeling
Abonneer
Laat het weten als er
guest
0 Reacties
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

Terreurfinanciering: EU schenkt € 20 miljoen aan moordenaar-moellahs

De Nederlandsche Bank: cashloze maatschappij op termijn voorstelbaar