Minister Wopke Hoekstra gaf gisterenavond bij Op1 meer uitleg over de maatregelen die worden genomen om de economie te helpen de crisis te doorstaan.
In totaal moet nederland alleen voor het komende kwartaal al 45 tot 65 miljard euro lenen, aldus de minister.
“Dit is uniek, maar het is ook een unieke situatie. Daarom is het wel begrijpelijk”, aldus campagnestrateeg Henri Kruithof vanmorgen in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
Volgens minister Hoekstra kan er tegen “uiterst gunstige tarieven” geleend worden. “Ik denk zelfs dat we geen rente hoeven te betalen”, aldus Kruithof.
“Dat is een geluk bij een ongeluk.”Noodzakelijk voor NederlandHoekstra sluit niet uit dat de coronacrisis nog veel meer geld gaat kosten en ook Kruithof weet niet of dit eerste bedrag voldoende is om de klappen op te vangen. “Dat kunnen we pas achteraf beoordelen”, vertelt hij.
“Het is in ieder geval noodzakelijk dat het wel gebeurt.”
CDA-Kamerlid Harry van der Molen geeft toe dat het om enorme bedragen gaat, maar ziet ook dat het nodig is…..