Een ‘witte kerst' is een absurd vooruitzicht in nieuw-zeeland, maar het zou de Zuidlanders kunnen worden vergeven dat ze dit jaar een weddenschap plaatsen nadat de zeldzame zomersneeuwgebieden onder de 200 meter vrijdag 11 december zijn bedekt.
Zoals oorspronkelijk gerapporteerd door stuff.co.nz , daalden de temperaturen ‘s nachts en viel er vrijdagochtend sneeuw, vrij aanzienlijk in sommige delen, in Noord-Southland – op State Highway 6 tussen Lumsden en Kingston, op Gorge Hill tussen Te Anau en Mossburn, en in heuvelland in de provincie.
Er lag ook sneeuw op het Remarkables-gebergte in Queenstown en vlokken waren neergedaald in Arrowtown en Garston. Foto's van de sneeuwval werden gepost op de South Proud NZ Faceboo k-pagina met het onderschrift: “Garston heeft een beetje een sneeuwdag vandaag! Tot zover de zomer, hè? “
Het officiële weerbureau van het land, de Metservice, had voorspeld dat de sneeuw zou vallen tot 700 meter, maar in werkelijkheid zakte het tot een laag niveau van 200 meter, waar het nog steeds naar beneden gaat, wat het reizen ernstig beïnvloedt.
De Metservice heeft de voorwaarden sindsdien “onredelijk” genoemd, maar gaf geen commentaar op hun blunder.
De vlokken zullen naar verwachting doorgaan tot vrijdagmiddag en tot zaterdag – een klimaatgebeurtenis die consistent is met een Grand Solar Minimum en niet met antropogene opwarming van de aarde (klik voor meer informatie op de onderstaande link):